Lietuviškai English Russian
Naujienos
Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema

Gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai, svarbu kuo greičiau bei tiksliau perspėti ir informuoti visuomenę apie atsiradusią grėsmę bei pateikti rekomendacijas, kaip elgtis vienu ar kitu atveju.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, įgyvendindamas Europos Sąjungos projektą ,,Gyventojų perspėjimas ir informavimas, naudojant viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų teikėjų tinklų infrastruktūrą“, įdiegė gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą, užtikrinančią gyventojų perspėjimą ir informavimą apie gresiančią ar susidariusią ekstremaliąją situaciją trumpaisiais Cellbroadcast pranešimais tiesiogiai į gyventojų mobiliuosius telefonus.

Šios sistemos paskirtis yra ekstremaliųjų situacijų ar jų grėsmės atvejais teikti Lietuvos gyventojams ir užsienio valstybių piliečiams, esantiems Lietuvos teritorijoje, perspėjimo ir informavimo paslaugas mobiliaisiais telefonais. Ši naujoji nemokama paslauga užtikrina gyventojų perspėjimą nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena mieste ar kaime, yra kelionėje ar namuose, darbo ar poilsio vietoje.

UAB NT Service bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas dėjo daug pastangų, kad Lietuvoje atsirastų šiuolaikiška ir efektyvi gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema, kuri užtikrintų gyventojų perspėjimą nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena mieste ar kaime, yra kelionėje ar namuose, darbo ar poilsio vietoje.

nuotraukų galerija